Devrim Evin Röportajı

Türk Sinama’sında 2012 ‘nin en çok izlenen filmi olarak rekora giden 1453 filminde  Fatih Sultan Mehmet karakterine can veren  Baş rol oyuncusu Devrim Evin’in adı  hızla duyurmaya devam ediyor…

Peki bu kadar iyi rol yapan oyuncu Devrim Evin Kimdir?

11 Aralık 1978′de Adıyaman’da dünyaya geldim.Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nden birincilikle mezun oldum.2003 yılında Eskişehir Şehir Tiyatroları’na, 2005′te ise Adana Devlet Tiyatrosu’na girdim.2007 yılından itibaren, merkezi Danimarka’da olan 22 ülkeden, 33 oyuncunun katıldığı uluslararası bir organizasyonda; Türkiye’yi temsil ederek iki oyunda rol almayı başardım.

Devrim Evin’in Röportajı;

Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde okudum. Tiyatro sevdalısı olduğum için kariyerimi tiyatro oyunculuğu üzerine inşa etmeyi tercih ettim. 10 yıl boyunca toplam 26 oyunda rol aldım.Kerkük katliamını anlatan bir filmde oynamak için İstanbul’a görüşmeye geldiğim gün, Cihangir’de ‘Fetih 1453′ün cast çalışmasını yapan kişilerle karşılaştım…Ertesi gün firmaya gittim. Bana bir tekst verildi, Faruk Bey’in (Aksoy) ne istediği söylendi. Heyecanla çalıştım; teksti okuduğumda Fatih Bey’in etkilendiğini hissettim. Ben piyasada bilinmeyen bir adamdım. Harcanmamış temiz bir yüzdüm.
Bizim gibi akademik bir disiplinden gelen profesyonel aktörler, hangi rol olursa olsun ayırt etmeden çalışır ve rolle ilgili tüm kaynaklardan yararlanır. Fatih ve fetih üzerine, kütüphanemde 50′ye yakın kitap var. Yurt dışından getirttiğim kitaplardan yararlandım. Osmanlı, Bizans ve dünyada o dönem nelerin yaşandığını inceledim.Çocukluğumdan beri at biniyorum ama rolüm için ciddi bir eğitim aldım Filmde, at üstünde ok attığım sahneler var. İstanbul’da üç aylık kılıç ve at eğitimi ile role hazır hale geldim. Ben hep, “İstanbul’a gidersem, orayı fethetmeye giderim” derdim!

 

Sponsorlu BağlantılarDevrim Evin Röportajı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

2 Comments »

  • tugba özkaya demiş ki:

    filminiz cok gûzeldi we cok başarliydnız bir cok sanatcya góre başarlanizn dewamını dilerim allah bu yolda yüznûzü kara ckartmaz inşallah :))))

  • elif demiş ki:

    canım benim ya maşaallah seni çok seviyorum 🙂

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.