Ertan Saban Kimdir?

Erkan Saban Show tv’de çarşamba akşamları yayınlanacak Karakol dizisinde baş rol oyuncularından bir olarak ekrana gelecek. Dizinin fragmanlarında oldukça ilgi geçen Ertan  Saban kimdir?

Erkan Saban 4 Aralık 1977 yılı  makedonya doğumlu.
Erzurum’dan Makedonya’ya göç eden bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Makedonya Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye’ye gelerek

oyunculuğa başladı. Ertan Saban, dizilerdeki rollerinin yanısıra rock grubu Malt’ın Deprem klibinde de oynamıştır…
 Daha sonra Türkiye’ye gelerek oyunculuğa başladı. Sultan Makamı,Sağır Oda, Savcının Karısı dizilerinde ve zirve yaptığı Elveda Rumeli isimli dizide rol alarak performansı ile yapımcıların dikkatlerini çekti.Bunun üzerine Selçuk Yöntem ve Arsen Gürzap’ın başrolünü paylaştığı 2008 yapımı Gölgesizler ve Başka Semtin Çocukları isimli sinema filmlerinde rol aldı. Ertan, dizi ve filmlerdeki rolleri yanı sıra ünlü Türk rock grubu Malt’ın deprem klibinde de oynamıştır.
Başlıca Rol Aldığı diziler ve filmler
 – 2003Sultan Makamı

– 2005 Savcının Karısı
– 2006 Sağır Oda 
 – 2007 (1.sezon), 2008 (2.Sezon)Elveda Rumeli
– 2010 Kılıç Günü
– 2011  Karakol
Oynadığı Filmler
– 2005 Kontakt
– 2008 Gölgesizler

– 2008 Başka Semtin Çocukları= 4. Kaunos Altın Aslan Film Festivalinde bu filmiyle En iyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır .
 – 2010 Hayde Bre

Sponsorlu BağlantılarErtan Saban Kimdir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • tuba karaoğlan demiş ki:

    cok tatlısınız basarılarınızın devamını dılerım

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.