Balıkçı “Hikmet Karcı” Kimdir?

Kanal D Ekranında yayınlanan ve reyting rekoru kıran ” Öyle bir geçer zaman ki “dizisinide balıkcı olarak tanıdığımız ve kısa sürede sevdiğimiz balıkcı Hikmek Karcı,balıkcılıktan zengin bir iş adamına dönüşerek herkesi şok etti.Öncesinde zengin bir iş adamı olan fakat yanlış bir evlilik yapan Hikmet karcı bu evlilik yüzünden oğlunun intaharına sebep olmuş ve öfkesinden eşini öldürüp hapse düşmüş ve oğlunun acısı yüzünden kendini hayattan soyutlayıp hayatını balıkcı olarak sürdürmüş tâki karşısına Cemile çıkana kadar. Cemileye aşık olan Balıkcı kısa sürede zengin haline döndü ve Cemileye iş verdi daha sonrada Cemile’ye evlenme tekliinde bulundu.

Aliyi çılgına ceviren Hikmet karcı kimdir?

Orhan Alkaya 1958 İsanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda okuyan Orhan Alkaya, günlük gazetelerde ve dergilerde değişik sanat disiplinleri üzerine eleştiri yazıları, siyasi makaleler, denemeler yazdı.
Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk ve yönetmenlik görevlerinde bulundu. 12 Eylül Darbesi sürecinde 1402 sayılı sıkı yönetim kanunu ile görevden alınan binlerce kamu görevlisi arasında yer aldı.
Sanatçı; ansiklopedi yazarlığı, gazetecilik, editörlük, danışmanlık dışında, sinema filmleri de çevirdi. Birgün gazetesinde yazıları yayımlanmakta olan Alkaya’nın basılmış 6 kitabı bulunuyor.
Sanatçı, 8 Ocak 2008 tarihinde İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği’ne getirildi, 29 Mayıs 2009 tarihinde görevden alındı.

Sponsorlu BağlantılarBalıkçı “Hikmet Karcı” Kimdir? yazısına ait etiketler : , ,
Balıkçı “Hikmet Karcı” Kimdir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • Beliz Beyazay demiş ki:

    MERHABA HİKMET KARCI’NIN KİTAPLARININ İSMİNİ ABAN E MAİL ME GÖNDERİRİSENİZ ÇOK SEVİNİRİM SADECE 1 TANESİ YETERLİ

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.