Kayseri’deki Kayıp Olan Üç Çocuk Ölü Bulundu

Kayseri ’nin Talas İlçesi’nde,Üç küçük çocuk, 21 Eylül 2009’da Ramazan Bayramı’nın ikinci günü, şeker toplamak için evden ayrılmış, bir daha da kendilerinden haber alınamamıştı.
İkisi kardeş, 3 çocuğun cesetleri bulundu…
Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde toprağa gömülü olarak bulunan kemiklerin, Kayserili çocuklara ait olup olmadığı yapılan incelemenin ardından netleşecek.
Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve arkadaşları Türkan Ay’ın kaybolmasıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü özel bir ekip oluşturmuştu.

Ekibin çalışmaları kapsamında bir şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişi yaptığı itirafta, çocukların cesetlerini Yozgat’ın Aşağı Yahyasaray köyü Yahyasaray Barajı yakınlarındaki ağaçlık bir alana gömdüğünü söyledi.

Jandarma ekiplerince, gösterilen yerde, yüzey kazısı yapıldı.

Kazıda, 8 yaşındaki Ahmet Tekin ile 6 yaşındaki kardeşi Dilruba ve arkadaşları 10 yaşındaki Türkan Ay’a ait olduğu sanılan giysi ve kemik parçaları bulundu.

Yozgat Cumhuriyet Savcısı ve jandarma ekipleri, olay yerinde inceleme yapıyor.

Sponsorlu BağlantılarKayseri’deki Kayıp Olan Üç Çocuk Ölü Bulundu yazısına ait etiketler : , ,
Kayseri’deki Kayıp Olan Üç Çocuk Ölü Bulundu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.