Yeni Hız Sınırları Kaç Oldu

Hız sınırları 1 eylül 2010 tarifinden itibaren şehirler arası Bölünmüş yollarda 90kilometreden 110kilometreye yükseltildi.
Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle şehiriçi ve şehirlerarası yollardaki hız sınırları ile trafik ceza puanları yeniden düzenlendi. Yönetmeliğe göre yerleşim yeri içinde otomobil, otobüs, minibüs, kamyon ve kamyonet için hız sınırı saatte 50 kilometre olarak belirlendi.
Yerleşim yeri dışındaki yollar için ise “şehirlerarası çift yönlü karayolları” ve “bölünmüş yol” ayrımı yapıldı. Buna göre, şehirlerarası çift yönlü karayollarında hız sınırı otomobil için saate 90 kilometre, otobüs, minibüs, kamyon ve kamyonet için saatte 80 kilometre olarak belirlendi. Şehirlerarası bölünmüş yollarda ise otomobiller için hız sınırı saatte 110 kilometreye yükseltildi. Bölünmüş yollarda otobüs ve minibüs için hız sınırı saatte 90 kilometre, kamyon ve kamyonet için ise saate 85 kilometre olarak belirlendi.

milliyet.com

Sponsorlu BağlantılarYeni Hız Sınırları Kaç Oldu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.