Bayramda ”Nasıl Beslenmeliyiz Nelere Dikkat Etmeliyiz”

Ramazan bayramına sayılı günler kaldı.Bir ay boyunca oruç tutarak midemizi dinlendirdikten sonra .Bayramda midemize fazla yüklenip hastanelik olmamak için bayram boyunca nelere dikkat etmeliyiznasıl beslenmeliyiz.

Bayram boyunca dikkat edilmesi gereken noktalar

*Güne mutlaka hafif bir kahvaltıyla başlayınve kesinlikle öğün atlamayın.Öğün aralarında en az 2 en fazla 4-5 saat bırakın
*Bayram ikramlarında ağır hamur tatlıları,şekerler,aşırı yağlı ,çok tuzluve kalori açısındanyoğun olan yiyecekler yerinee kalorisi düşük sütlü tatlılar ve ya 1,2 tane hamur tatlıları ve meyve tüketin.
*Kahve gibi kafeyinli içecekleri çok tüketmeyin.
*Ramazanda su tüketiminin azaldığından dolayı bol bol su tüketin sulu şeyler için. *Bayramda mide ve bağırsak bozukluğuna yol açmaması açısından çikolata ve şekeri az tüketin.
*Oluşabilecek sindirim problemine karşı lif oranı yüksek gıdalar (kuru baklagiller,taze sebze ve meyveler)tüketin.
*Alkol alışkanlığı olup da ramazan boyunca alkol almamış kişiler, Bayram boyunca alkol oranı yüksek rakı ,votka,cin gibi içecekler yerine şampanya,şarap gibi içecekler tercih etmelerinde fayda vardır.

 

Sponsorlu BağlantılarBayramda ”Nasıl Beslenmeliyiz Nelere Dikkat Etmeliyiz” yazısına ait etiketler : , , , ,
Bayramda ”Nasıl Beslenmeliyiz Nelere Dikkat Etmeliyiz” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.