Nuri Haksever”Detoks nasıl yapılır”

Doç.dr.Nuri Haksever Detoksun nasıl yapılması gerktiğini açıkladı:Detoks asla sebze meyve suyu içerek yapılamaz.Vücudumuzun detoks yeteneği olmasaydı zaten metabolizma ve yaşam denen şey olmazdı. Normalde her hücre içinde oluşan metabolizma artıklarını yani toksinleri dışına atar. Hücre dışına atılan ama hala doku ve organ içinde olan toksinler kana ve lenf sıvısına geçip vücut dışına atılma aşamasına geçerler.
-Karaciğer ve safra kanalıyla bağırsaklara, böbrekler vasıtasıyla idrara, cilt altı dolaşım yoluyla deriden dışarı ve akciğerler ile havaya atılmaya çalışılır. Vücudu tam olarak terk etmediği sürece hala toksinler vücudumuzun içindedir.
-Yediğimiz en faydalı şeyden dahi metabolizma sonucu toksin çıkar. Bunlar az miktarda ise bir sorun teşkil etmez. Bir de dışarıdan istemeden alınan toksinler var.
-Cep telefonları ve televizyonların vb aletlerin yaydığı elektromanyetik kirlenme, deterjanlar, kozmetikler vb malzeme kullanımı, ekolojik olmayan yani böcek ilaçları ile ilaçlanmış gıdalar (sadece organik demiyorum), tuz kullanmak (rafine tuzda gerçek tuzun mineralleri yoktur.
-Bir de üstüne zararlı Al vb maddeler vardır), iyi su diye plastik damacana suyu içerken sebze meyveleri şebeke suyu ile yıkamak, klorlu havuzda yüzmek, barbekü yapmak, Vücudumuzun temizleme kapasitesinin üzerinde toksin oluşur veya biz bu toksinleri dışarıdan alırsak vücudumuz bunları temizleyemez.
-Peki toksinler neden fazla.Parfüm kullanan var mı? Güzel kokulardan hoşlanan,Sigara içen, Alkol alan, Çok yiyen, Kilo alan, Tatlılara hayır diyemeyen, Hamur işlerini çok severim diyen,
-Bulaşıkları temiz olsun isteyen, Su içen, Hazır gıda yiyen, Paketlenmiş raf ürünü satın alan,
-Kasaptan et alan, Şampuan kullanan, Dişlerini fırçalayan, Saçlarını boyayan,Aklınıza ne gelirse yaptığınız ve normal sandığımız her şey ya toksin içeriyor ya da toksin oluşmasına neden oluyor
-Cildinizin kırışması dahi detoksa ihtiyacınız olduğunun bir göstergesidir. Eğer cilt dokusu toksinleri atar ve kendine faydalı gıdaları alırsa 20 yaş cildi hayatınızın büyük kısmında kalır.
-Elektromanyetik alan düzenlemesi, kolon hidroterapi, kan dolaşımını düzenlenmesi, hücre sağlığı için gerekli vitamin, mineral, fitobesleyici, esansiyel yağ asitleri ve aminoasitlerin gereken ve doğru oranlarda alınması, vücudun anti oksidan kapasitesini artıracak önlemlerin alınması, doğru yaşayan kendi kendini temizleyen suyun kullanılması, doğru nefes alma teknikleri ve doğru beslenme planı ile yapılır.Sebze ,meyve suylarıyla detoks yapılmaz.
nurihaksever.com

Sponsorlu BağlantılarNuri Haksever”Detoks nasıl yapılır” yazısına ait etiketler : , , ,
Nuri Haksever”Detoks nasıl yapılır” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.