İBRAHİM SARAÇOĞLU TOPUK DİKENİ

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Topuk dikeni için siyah kuru üzüm ve kırmızı pul birberin %60 etkili olacağını açıkladı.
Topuk dikeni kürü :
Üç yemek kaşığı Orta acı (çok acı olmamalı) Kırmızı pul biber havanda ezilerek akşam yatmadan önce bir tülbent ya da gazlı bez ile topuğa sarılır. Sabah sökülür.ve 3 gün boyunca terekrarlanır.Daha sonra 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövülerek akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bez ile topuğa sarılır. Sabah sökülür.3gün boyunca tekrarlanır 3 günün sonunda, Orta acı (çok acı olmamalı) Kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövülerek akşam yatmadan önce 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent ya da gazlı bez ile topuğa sarılır. Sabah sökülür.Bu kür toplam 9 gün sürmektedir.
Not: Kürün faydalı olması için kırmızı pulbiberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekmektedir.

Sponsorlu BağlantılarİBRAHİM SARAÇOĞLU TOPUK DİKENİ yazısına ait etiketler :
İBRAHİM SARAÇOĞLU TOPUK DİKENİ yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.