İBRAHİM SARAÇOĞLU KEMİK ERİMESİ

İbrahim Saraçoğlu özellikle menepoz döneminden sonra bayanlarda kemik erimesi (OSTERPOZ)görünebileceğini bu yüzden önlem alınmasında fayda olacağını belirterek kemik erimesine karşı hangi önlemlerin alınması gerktiğini açıkladı.
KEMİK ERİMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN
En önemli kaynak kalsiyumdur ;kalsiyumun genellikle sütte çok bulunduğu sanılırdı; fakat sütün içindeki kalsiyumu vücud çok azını alabildiği için sütteki kalsiyum ne yazıkki yeterli değildir.Kalsiyumu içinde çok yoğun bir şekilde bulduran sebze brokolidir.Çok az suda haşlanarak suyunu için ve haşladığınız brokoliyi üzerine yoğurt dökerek yiyin yoğurtta iyi bir kalsıyum kaynağıdır.
saracoglu.com

Sponsorlu BağlantılarİBRAHİM SARAÇOĞLU KEMİK ERİMESİ yazısına ait etiketler :
İBRAHİM SARAÇOĞLU KEMİK ERİMESİ yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.