MATE YAPRAĞI

MATE YAPRAĞI
Son günlerde adını çok sık duyduğumuz mate yaprağı çok değerli bir bittkidir birçok şeyede faydalıdır
MATENİN FAYDALARI;

-İçerdiği triterpen saponinler sayesinde, vücuttaki yağ parçalayıcı enzimlerin hareketini engelleyerek yağların emilimini azaltır.
-İçerdiği caffeoylquinic asitin kafeinle bir bütünlük oluşturması sayesinde, kafeinin emilimini yavaşlatır ve bu sayede kafeine bağlı uyarıcı etkinin daha dengeli ve uzun süreli olmasını sağlar

-Sindirim kolaylaştırıcı ve bağırsak çalıştırıcı etkiye sahiptir.
-Merkezi sinir sistemini uyarıcı etkisi sebebiyle dokularda yağ ve glikozun mobilizasyonunu ve hızlı yakılmasını sağlar.
-Açlık duygusu ve aşırı iştahı engeller.
-İçerdiği Theobromin madde sayesinde kalp adalesinin çalışmasını hızlandırarak vücuttan su atılımını kolaylaştırır. ödem giderici etkisi ile de özellikle karbonhidrat kısıtlı zayıflama rejimlerine olumlu katkı sağlar.
-Vitamin ve mineral yapısı, içeriği ve miktarları bakımından üst düzeyde bir fiziksel performans sağlayacak en uygun yapıdadır.
-Mate, özellikle spor yapan ve ağır bedensel aktivite gösteren kişiler için mükemmel bir enerji kaynağıdır. Vücudun ve zihnin erken yorulmasını engeller.
-Metabolik prosesi aktive edip kan akışını hızlandırarak, vücudun yaşamsal öneme sahip besinlerden optimum düzeyde yararlanmasını sağlar. Böylece zihinsel aktivitenin artmasına katkıda bulunur…
kaynak:mateyapragi.com

Sponsorlu BağlantılarMATE YAPRAĞI yazısına ait etiketler :
MATE YAPRAĞI yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.