BROZLASTIRICI YAG

DOĞAL VE KALICI BROZLUK İÇİN GÜNEŞ YAĞI TARİFİ
Gerekli malzemeler;
-4 ölçük kayısı yağı
-1 ölçek hindistancevizi yağı
-1 ölçek susam yağı
-1 ölçek havuç yağı
Hazırlanışı
Yağların tamamı karıştırılarak güzel ve etkili bir brozluğa kavuşmak artık izin elinizde; yeterki güneşin en etkili olduğu saatlerde güneşe çıkmayın.Hem brozlaşmanızı sağlar hemde nemlendirici etkisi sağyesinde cildiniz kurumaz ve gerilmez .
Güneşlenirken sağlıklı bronzlaşmak istiyorsanız Dr. Ender Saraç ‘ca kulanverin: Direkt güneşe mağruz kalıyorsanız mutlaka koruyucu faktörlü krem kullanılmalı. Ama direkt güneş altına çıkmak yerine gölgede yanmak daha iyidir.Bronzlaşmak için en güzel doğal yol A vitamininin öncül maddesi olan Pletakaroten almak.
Pletakaroten en çok bal kabağında, mandalinde, turuncu renkli kayısıda, havuçta ve kırmızı turuncu dolmalık biberde bulunur.
Güneşlendikten sonra da cildinizi nemlendirmek ,rahatlatmak,güneşin ve denizin vücumuza verdiği zararlı etkiyi azatmak için aloe-veralı saf bir jelin içine az zeytinyağı veya hindistancevizi yağı, cildiniz çok kuruysa da susam yağı karıştırıp cildinize sürebilirsiniz…
kaynak; endersarac

Sponsorlu BağlantılarBROZLASTIRICI YAG yazısına ait etiketler :
BROZLASTIRICI YAG yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.