Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ”Meyvelerin Faydaları”

Prof Dr ibrahim saraçoğlu meyvelerin faydalarını açıkladı.Her meyve meysiminde yenmelidir.Meysimi dişinda yenilen meyvelerde vitamin değeri azdır.
İki çeşit erik vardır bunlar birbirlerine çok benzerler ayırt etmek için
CAN ERİĞİ:Can eriği tatlıdır.Uzun süre yeşilliğini muhafaza eder;Ağacında bekletilirse sararır.
*Alzhimer için Can eriği yada taze sıkılmış havuç suyu(eğer şeker hastası değilse)alzhimere karşı güçlü bir önleyicidir.
*Can eriği zihin açar çocukların mutlaka tüketmesi gerekir.
*Beyin için müthiş bir dopingtir.
*Vücuttan su atıcı özelliği olduğu için iyi bir zayıflatıcıdır.

PAPAZ ERİĞİ:
Hafif ekşidir ,kırmızı çizgileri olabilir.
TAZE BEYAZ ÜZÜM:Bütün meyve ve sebzelerin içinde en güçlü antioksidan olanıdır. Kronik yorgunluğa ve strese iyi gelir. Öğlen bir avuç taze beyaz üzüm ve öğleden sonra 1 avuç tüketilmesini öneren saraçoğlu 20 dakika içinde yorgunluğunuzu atacağınızı ve kendinizi daha zinde hissedeceğinizi söylüyor.By Pass Ameliyatı Olanlariçin ve Ritim Bozukluğu Olanlar İçin Kür:Eğer şeker hastası değilseniz,öğleden önce ve öğleden sonra 1 avuç taze beyaz üzüm tüketin aşırıya kaçmayın .
DİKKAT EDİLMESİGEREKEN Vücutlarının herhangi bir yerinde kapanmayan yarası olanları ,sivilceleri ve akneleri olanları ,sedef hastalarını taze beyaz üzümden,cevizden greyfurttan ve narenciyeden uzak durmaları konusunda uyarıyor.
ŞEFTALİ:
Vitamin ve mineral deposudur;Olgunlaşmamış şeftali büyüklerde ve özellikle bebeklerde kabızlığa sebep olur.DUT: Doğal olarak yetişmiş olmalı;Enfeksiyona ve bakterilere karşı çok güçlü bir önleyicidir.
KALP DAMARLARI İÇTEN YAĞ BAĞLAMIŞ OLANLAR İÇİN ARMUT KÜRÜ:Yeşil olgun ve tatlı orta boy bir armut,3 bardak klorsuz kaynamakta olan suyun içine kabuklarını soymadan armudu 4 parçaya bölün ve çekirdeklerini çıkarın, ve suya atın . Armutları suya atınca kaynama bir müddet durur. Tekrar kaynayınca içine 2-3 damla limon suyu damlatın ve 3 dakika kaynatın ve suyunu için 1 ay boyunca hergün bu kürü taze olarak hazırlayıp için
DOMATES:Doğal tohumdan üretilmiş olmalı.Kalbin dıştan yağ bağlamasını önler;İyi huylu prostat büyümesine karşı güne bir bardak taze sıkılmış domates suyu çok faydalıdır. Ayrıca göz sağlığı içinde Havuçtan daha faydalıdır.

kaynak: www.guzellikvesaglik.blogspot.com

Sponsorlu BağlantılarProf.Dr.İbrahim Saraçoğlu ”Meyvelerin Faydaları” yazısına ait etiketler : ,
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ”Meyvelerin Faydaları” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.