İbrahim Saraçoğlu”Adet Sancısını Azaltan Kür”

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu Adet Sancısını Azaltan Kür
Adet döneminde ne yazıkki bazı bayanlar çok ağrı çekerler;ve her ay devam eder.Prof Dr İbrahim Saraçoğlu bayanları arılardan kurtarmak için kür hazırlamış.Bu kürde kullanılacak bitki “civanperçemi”dir.

Kür: Bayanların sancılı geçen adet dönemlerine karşı
Regl döneminin başlamasına
üç gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir.
*Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde beş-altı ay uygulanır. *Adet sancıları çok şiddetli ise, bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanır.
kaynak:saraçoğlu
Sponsorlu Bağlantılarİbrahim Saraçoğlu”Adet Sancısını Azaltan Kür” yazısına ait etiketler : , , ,
İbrahim Saraçoğlu”Adet Sancısını Azaltan Kür” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.