Keçiboynuzunun Faydaları

Keçi boynuzunun faydaları: prof.dr ibrahim saraçoğlu keçiboynuzunun faydalarını sıralıyor.özellikle astım.bronsit ve nefes darlığına çok iyi geldiğini söylüyor
*Keçiboynuzunun en büyük özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır.
*Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki; derhal sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir .
* Analgesic Ağrı kesici Antiallergenic Alerjiye karşı Antiasthmatic Astıma karşı Antibacterial *Bakteri yok edici Antibronchitic
*Bronşite karşı Anticancer
* Kansere karşı Antihepatotoxic
*Karaciğeri toksinden arındırıcı Antioksidant
*Bağışıklık sistemini güçlendirici Antiviral Mikroplara karşı Antiseptic Antiseptik Cancer-preventive
*Kansere karşı koruyucu Antinitrosaminic
* Nitrozamin yok edici Bronchodilator
*Bronş genişletici Antipolio
*Çocuk felçine karşı Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi gallik asit çok yönlü bir maddedir. . *Akciğer ödemine karşı
* Balgam söktürücü gücü ve astım a karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır. . Keçiboynuzu, *insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir. Özellikle sigara içen insanlarda akciğer kanserine yakalanma riskinin ne kadar yüksek olduğu, bu konuyla ilgili hemen her klinik deneyde ortaya konmaktadır.
*Fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir. Bu nedenle osteoporoz rahatsızlığı olanlara kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında çok iyi bir destekleyicidir.
kaynak:netten

Sponsorlu BağlantılarKeçiboynuzunun Faydaları yazısına ait etiketler : ,
Keçiboynuzunun Faydaları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.