Kimyonun Faydaları

 

Kimyon ;
Ağrı kesici , uyarıcı, iştah acıcı , sindirimi kolaylaştırıcı, şişkinliği giderici , kabızlık yapıcı, terletici , karaciğer için faydalı özelliklere sahiptir.
Bağırsak kurtlarını düşürür , idrarı ve sütü çoğaltır , idrarın zor yapılmasına ve idrarını tutamamaya karşı da iyi gelir.Sirke ile kaynatılıp içilirse , nefes darlığına , balla şerbet yapılırsa , zehirlenmeye , bağırsak ve kulunç ağrılarına iyi gelmektedir.
Yumurtanın beyazı ile macun yapılıp , göz iltihabına karşı merhem gibi sürülürse , gayet faydalıdır. Kekik ile macun yapılıp suda kaynatılarak ağızda gargara yapılırsa , diş ağrılarını teskin eder.
kaynak;forumsistem
Sponsorlu BağlantılarKimyonun Faydaları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.