BEYAZ MELEK


Filmin adı : BEYAZ MELEK
Yönetmen : Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular : Mahsun Kırmızıgül, Erol Günaydın, Ali Sürmeli, Gazanfer Özcan, Yıldız Kenter, Nejat Uygur, Fadik Sevin Atasoy, Yavuz Bingöl, Sarp Apak, Zeynep Tokuş Beyin kanseri olan Ahmet (Arif Erkin) kemoterapi görmesi için oğulları Ali (Mahsun Kırmızıgül) ve Reşat (Sarp Apak) tarafından stanbul’a getirilmiştir. Ahmet ağır tedaviye daha fazla katlanmak istemediğinden hastaneden kaçar ve kendini bir huzurevinde bulur. Huzurevi sakinleri, Ahmet’in çocukları tarafından terk edildiğini sanarak orada kalması konusunda ısrar eder. Zorlukla konuşabilen Ahmet durumu kabullenir. Ahmet’in misafir olduğu günün hemen ertesinde huzurevi sakinlerinden Yaşar Hoca (Bilge Zobu) ve Nebahat (Lale Belkıs) evlenecektir. Ahmet, çiçeği burnunda çifti balayı için Diyarbakır’daki köyüne davet eder. Üstelik diğer huzurevi sakinleri de bu geziye davetlidir. Hep beraber kiraladıkları bir minibüsle yola çıkarlar. Onlar için asıl macera bu yolculukla birlikte başlayacaktır.

kaynak:beyazmelek.com

Sponsorlu BağlantılarBEYAZ MELEK yazısına ait etiketler :
BEYAZ MELEK yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.